top of page
background pink_edited.jpg

individuální kurz
4v1

Co je to?

4 videolekce

4 sady samostatných úkolů

8 individuálních konverzací s Klárou (30 minut)

Pro koho?

Gramatiku a slovíčka se zvládnete naučit sám/sama podle videa, a to podle svého tempa. A vše chcete doplnit pravidelnou konverzací.

Cena

3 900 Kč / 8 týdnů

Extra

Konverzační lekce si můžete rezervovat v den a čas, kdy se ti to bude nejvíc hodit. Klidně každý týden jinak!

co je to?

co je to
images_edited.jpg

Více než 60 minut předtočených lekcí gramatiky

V mém kurzu dostanete ke každé lekci k dispozici video (12-20 minut), ve kterém Vám podrobně vysvětlím gramatiku. Na toto video budou navazovat 2 živé lekce, kde si budeme gramatiku z videa procvičovat. Videa Vám zůstanou napořád, můžete se tak k nim kdykoliv vrátit pro zopakování, případně si v klidu doplnit látku, když vynecháte hodinu.

images_edited.jpg

8 individuálních konverzací

Každý týden se potkáte s Klárou na živé online lekci (30 minut). V lekci budeme mít dost času na procvičování gramatiky a hlavně na konverzaci. Před začátkem kurzu ode mě dostanete přístup k rezervačnímu kalendáři, kde si můžete své lekce rezervovat až na 14 dní dopředu. Můžou klidně být každý týden v jiný den a čas nebo si domluvíte fixní čas, bude-li vám to tak vyhovovat.

images_edited.jpg

4 samostatné úkoly

Každý druhý týden dostanete v rámci virtuální učebny sadu úkolů, které si v průběhu týdne vypracujete (zabere vám to 30-60 minut) a jestliže je odevzdáte včas, dostanete na ně od Kláry zpětnou vazbu. Klikněte sem a podívejte se, jak takový úkol může vypadat.

novinka

pro koho?

pro koho

(Úplní) začátečníci - středně pokročilí

Kurz je rozdělen do 4 úrovní (každá trvá16 týdnů) a pokrývá všechnu gramatiku a slovní zásobu, kterou potřebujete k běžnému dorozumění v Itálii. Jestliže už máte něco z italštiny za sebou, kurz nemusíte absolvovat od úplného začátku. Nejprve se sejdeme ke krátkému hovoru, kde společně probereme, kde by pro vás bylo nejlepší začít.

 

Časová flexibilita

Kurz je vhodný pro pracující, podnikatele, studenty i maminky na mateřské dovolené. Je úplně na vás, jak si rozvrhnete své studium a kdy se budete italštině věnovat. Budete  mít k dispozici dostatek materiálů, abyste se mohli k italštině vracet v průběhu celého týdne.

 

Obecné zaměření

V tomto kurzu se zaměříme na základní gramatiku a konverzační fráze. Nezáleží na tom, jestli se italsky chcete naučit z lásky k Itálii a cestování nebo kvůli své  práci. V kurzu se naučíte nejdůležitější základ, který potom můžete rozvíjet směrem, kterým budete chtít. 

19BAE78F-C119-49D5-839D-012B676168B2_edited.jpg
background beige_edited.jpg

"Na mých hodinách se neučíte jen další jazyk.

Dám Vám do rukou nástroj, díky kterému proniknete do hloubky italského způsobu myšlení, proniknete do tajů jejich kultury a zvyků a odnesete si naprosto nový a nevšední zážitek z cestování po Itálii."

důležité informace

cena

KDO JE KLÁRA? 

Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré mít v průběhu studia více různých lektorů - od každého z nich tak získáte trochu jiný pohled na italštinu.

 

Nově jsem si tedy domluvila spolupráci s Klárou Nekvindovou, abych vám právě takovou rozmanitost mohla nabídnout. Jak to tedy funguje? Všechna výuková videa i materiály dostanete připravené ode mě. Na živé lekci se pak budete pravidelně potkávat s Klárou, která s vámi probere ty stejné věci, ale třeba trochu jiným způsobem.

IMG20210612120234 (1) (1)_edited.jpg

Jmenuji se Klára Nekvindová a italštinu učím přes 10 let. Vystudovala jsem obor Italský jazyk a literatura na FF MU v Brně. Během studií se mi dvakrát poštěstilo strávit semestr v Itálii. Jeden semestr přes studijní program Erasmus, druhý na pracovní stáži. Jako lektorka na volné noze mám zkušenost s individuálními i skupinovými kurzy a se studenty všech úrovní, od úplných začátečníků až po ty připravující se na státní zkoušky či mezinárodní certifikát CILS. Jako odborný konzultant jsem se podílela na tvorbě česko-italského slovníku.

DÉLKA KURZU

Každá část kurzu je vytvořena na ideální délku 8 týdnů. Jestliže se chcete italštině věnovat intenzivně a zvládnete probíranou látku za kratší dobu, ráda se vám přizpůsobím. 

ÚROVEŇ

 

Následující popis úrovní je pro vaši představu, co se v kurzu probírá. Kde přesně budete chtít začít společně probere na úvodním setkání.

Úroveň A0 - Úplný začátečník

V tomto kurzu se podíváme na italštinu pěkně od začátku a to včetně správné výslovnosti. Ale nebojte se, již po první lekci zvládnete krátký představovací rozhovor :)

Úroveň A1 - Začátečník

Už jste to v minulosti s italštinou zkoušeli, měli jste pár individuálních lekcí nebo jste zvládli základy jako samouk? Pak je tato úroveň přesně pro vás. Jestliže se chcete přihlásit do této úrovně, měli byste znát: tvorba množného čísla, pravidelné časování sloves končících na -are, -ere; časování sloves essere, avere, andare, fare; předložky spojené se členem A, DI, DA, IN a SU; použití c'è-ci sono/mi piace/che-quale-come; slovní zásoba: představuji se, moje rodina, v restauraci, volný čas

Úroveň A1/2 - Mírně pokročilý

Tato lekce je přechodem mezi úrovní A1 a A2. Budeme se věnovat především rozvíjení konverzace a užitečné slovní zásoby (např. restaurace, nakupování, cesta do Itálie, komunikace online). Jestliže se chcete přihlásit do této úrovně, měli byste znát: modální slovesa, zájmena (přivlastňovací, 3. pád, 4. pád), řadové číslovky, hodiny, datum, passato prossimo (minulý čas složený), slovesa dire, dare, uscire, rimanere, venire; slovní zásoba: práce, popis osoby

Úroveň A2 - Středně pokročilý

Zvládáte gramatiku a slovní zásobu, která vám vystačí k běžnému dorozumění? Pak je tato úroveň vhodná pro vás. Jestliže se chcete přihlásit do této úrovně, měli byste znát vše z předcházejících úrovní a navíc: imperfektum, všechny číslovky, neformální rozkaz, gerundium, průběhový čas, částice CI; slovní zásoba: dům, nemoc, nakupování, ubytování

CENA KURZU: 3.900 Kč 

jak bude výuka vypadat?

images_edited.jpg

 

Na úvodním setkání si domluvíme, se kterou úrovní budete chtít začít a následně vám přijde informační email s přístupem do virtuální učebny, kde na vás bude již čekat vaše první lekce.

images_edited.jpg

 

V Učebně také najdete všechny důležité odkazy, jedním z nich je i odkaz na rezervační systém, kde si můžete ihned rezervovat naši první lekci (konverzační lekce jsou v délce 30 minut).

images_edited.jpg

 

Ke každé lekci dostanete předem video, ve kterém Vám vysvětlím novou gramatiku a slovíčka. Budete mít dostatek času si ho pustit klidně několikrát a nové věci si v klidu prostudovat. Na hodině se potom budeme věnovat procvičování a konverzaci. Videa Vám zůstanou napořád, můžete se tak k nim kdykoliv vrátit.

images_edited.jpg

 

Živé lekce budou probíhat přes platformu Zoom nebo Google Meet. Na počítači si nemusíte nic instalovat, stačí pouze v daný čas kliknout na odkaz. Všechny materiály, videa, úkoly a komentáře ke kurzu najdete ve virtuální Učebně (Google Classroom). 

extra

Co na kurz

říkají

současní

studenti?

"Kurzu s Lenkou jsem se zúčastnila poprvé a předčil mé očekávání. Hodiny jsou i při absenci osobního kontaktu s lektorem velice příjemné, profesionálně připravené. Velice oceňují předem připravené videolekce, ke kterým je možné se kdykoliv vrátit. Lenka je profesionálka a její lekce doporučují všem, jak těm, kteří se s tímto krásným jazykem pouze seznamují a chtějí se italsky běžně domluvit, tak těm, kteří si chtějí své znalosti rozšířit."

Gábina, absolventka kurzů A1, A1/2, A2

Gábina, absolventka kurzů A1, A1/2, A2

O MNĚ aneb proč italština?

Upřímně - nepamatuji si to. K italštině mě to táhlo od mala. Do prvního kurzu jsem se zapsala už ve 12 letech a přes několik dalších jazykovek jsem se dostala až k diplomu na brněnské univerzitě v oboru Italský jazyk a literatura.

Mezitím jsem zvládla i program Erasmus (půlroční studium na univerzitě v Salernu) a dvakrát jsem strávila léto jako au-pair - poprvé v Janově a pak v Lecce.

 

Jednoduše řečeno - Itálie mi přirostla k srdci a když se mi naskytla po studiu příležitost přestěhovat se tam, neváhala jsem.

 

V Itálii jsem strávila celkem 5 krásných let, během kterých jsem měla možnost procestovat a poznat různé regiony včetně jejich tradic, zvyků a dialektů. V práci jsem taky vždy měla štěstí na skvělý kolektiv mladých lidí, díky kterému jsem zase poznala jaké radosti a strasti řeší mladá generace v Itálii.

Pestré jazykové i kulturní znalosti předávám již více než 9 let svým studentům. Více o své cestě jsem se rozepsala tady.

background beige_edited.jpg

Chcete každodenní dávku italštiny?

Potkávejme se na Instagramu nebo

na Facebooku.

napište mi

Váháte, jestli je kurz pro Vás vhodný nebo máte doplňující otázku?

Napište mi na lenka@cioeitalstina.cz

70803B1C-A514-4130-BAF7-7FB304A17934_edited.jpg

Ci vediamo presto!

bottom of page