top of page
background pink_edited.jpg

spolupráce

Miluješ italštinu a baví tě tuto znalost předávat dalším lidem?

Tak čti dál!

jsi to ty?

co je to
Painted Green Arrow_edited.png

umíš výborně italsky

Nemáš problém se domluvit v každodenních situacích, perfektně zvládáš gramatiku a ideálně jsi žila alespoň několik měsíců v Itálii. Hovorové výrazy a slovní spojení ti taky nejsou cizí.

Painted Green Arrow_edited.png

máš s výukou nějaké zkušenosti...

...ale nemusí být dlouholeté. Pro mě je důležité, abys sdílela mé zásady pro výuku, byla otevřená novým metodám a chtěla na sobě stále pracovat. Já ti na oplátku ukážu, jak pracovat s nejrůznějšími programy a aplikacemi, poradím, kde hledat materiály a pod. 

Painted Green Arrow_edited.png

umíš se naladit na studenta a jeho potřeby

Studenti jsou taky lidé a proto je tak beru - každý má jiné záliby, potřeby, motivace a rychlost studia. Je pro mě důležité, aby jsi respektovala jejich odlišnosti a s lekcemi se každému přizpůsobila tak, aby je to bavilo

Painted Green Arrow_edited.png

jsi zodpovědná a spolehlivá

Nikdo nemá rád rušení a zbytečné přesouvání lekcí :-( Jak už ze strany studenta nebo lektorky. Na lekci jsi také vždy připravená, ale nezaskočí tě, když tě student požádá o něco konkrétního a ty musíš improvizovat

Painted Green Arrow_edited.png

máš zájem o dlouhodobou spolupráci

...která se nemusí týkat jen přímé výuky jednotlivců :) 

co ti přinese spolupráce se mnou?

pro koho

- studenty, kteří milují tento krásný jazyk a rádi se mu věnují

- vzájemnou podporu a inspiraci v týmu lektorek

- workshopy, tipy a rady

- svobodu nastavit si svůj rozvrh tak, jak ti to vyhovuje

- možnost práce odkudkoliv na světě

pilíře mé výuky

cena
images_edited.jpg

 

učebnici používám jen okrajově

Jasně, pro vysvětlení gramatiky je fajn mít oporu - kvalitní učebnici, ke které se i student může vracet. Ale nudná cvičení z učebnice se v dnešní době internetu dají jednoduše nahradit interaktivními cvičeními a autentickými materiály. Tento přístup je jedním ze základním kamenů mého projektu. 

images_edited.jpg

 

důraz na konverzaci

Spolu s předcházejícím bodem jsou to pro mě dvě nejdůležitější věci ve výuce. Lekce mám nastavené tak, že student se mnou konverzuje už od své první lekce

images_edited.jpg

 

ladím se na studenty a jejich zájmy

Studentů se často ptám na jejich život, práci, rodinu, koníčky a od toho pak odvíjím témata, která v lekcích probíráme - potřebuji, aby se naučili slovní zásobu, která se jim bude reálně hodit a ne zbytečnosti z učebnic.

images_edited.jpg

 

na lekci jsem vždy připravená

Lekce připravuji podle předem dohodnutého plánu se studentem, případně zařadím opakování toho, s čím se student na minulé lekci potýkal. Nikdy nezapomínám vložit nějaké aktuální téma, povídání o jeho dovolené nebo drobnou zábavnou aktivitu na odlehčení.

images_edited.jpg

 

ale jsem připravená i improvizovat

Ne vždy je možné probrat látku, kterou jsem si připravila (např. student je jen na mobilu a nepřečte sdílený článek nebo jeden ze dvojice studentů chybí). Proto mám vždy po ruce pár náhradních aktivit, které můžu využít v jakékoliv situaci - ať nemá student pocit, že jen celou lekci improvizuji náhodnou konverzaci. 

images_edited.jpg

 

vždy jsem co nejlépe technicky vybavená

Funkční kamera, mikrofon a stabilní internetové připojení jsou samozřejmostí. Student si za lekce platí a očekává nejen kvalitní obsah, ale i příjemnou formu.

images_edited.jpg

 

úsměv a trpělivost

Mohlo by se to zdát jako maličkost, ale v referencích od mých studentů se právě nejčastěji objevují slova "milá a trpělivá". Studium jazyka není nic jednoduchého, proto student v této situaci mnohonásobně více ocení milý úsměv a povzbuzení.

images_edited.jpg

 

udržuji si přehled o tom, co je v Itálii aktuální

A tím nemyslím politickou situaci :D (i když i to je oblíbené téma některých studentů). I když v Itálii už nebydlím, stále poslouchám italská rádia, sleduji filmy, hudební scénu a nejnovější "influencery" na instagramu - můžeme tak se studenty bavit o aktuálních kauzách a můžu jim doporučit spoustu materiálu k procvičování podle jejich vkusu.

dočetla jsi až sem?

extra

Skvělé! Pak tě asi spolupráce se mnou zaujala. Napiš mi email na lenka@cioeitalstina.cz a já ti pošlu více informací. Těším se na spolupráci!

O MNĚ aneb proč italština?

Upřímně - nepamatuji si to. K italštině mě to táhlo od mala. Do prvního kurzu jsem se zapsala už ve 12 letech a přes několik dalších jazykovek jsem se dostala až k diplomu na brněnské univerzitě v oboru Italský jazyk a literatura.

Mezitím jsem zvládla i program Erasmus (půlroční studium na univerzitě v Salernu) a dvakrát jsem strávila léto jako au-pair - poprvé v Janově a pak v Lecce.

 

Jednoduše řečeno - Itálie mi přirostla k srdci a když se mi naskytla po studiu příležitost přestěhovat se tam, neváhala jsem.

 

V Itálii jsem strávila celkem 5 krásných let, během kterých jsem měla možnost procestovat a poznat různé regiony včetně jejich tradic, zvyků a dialektů. V práci jsem taky vždy měla štěstí na skvělý kolektiv mladých lidí, díky kterému jsem zase poznala jaké radosti a strasti řeší mladá generace v Itálii.

Pestré jazykové i kulturní znalosti předávám již více než 9 let svým studentům. Více o své cestě jsem se rozepsala tady.

background beige_edited.jpg

Chcete každodenní dávku italštiny?

Potkávejme se na Instagramu nebo

na Facebooku.

napište mi

Váháte, jestli je kurz pro Vás vhodný nebo máte doplňující otázku?

Napište mi na lenka@cioeitalstina.cz

70803B1C-A514-4130-BAF7-7FB304A17934_edited.jpg

Ci vediamo presto!

bottom of page